Trochę Ojca – spojrzenie na naukę o Trójcy, to zapis rozmowy dotyczącej tego właśnie tematu. Trochę definicji, nieco historii i wiele refleksji. A także – dlaczego każdy błąd jest destrukcyjny dla naszej wiary.
Obj 20:5a – czy to natchniony fragment? – A. Wiśniewski (wykład w zborze przy ul. Krańcowej).
Wykład dotyczący kontrowersji związanych z kwestią autentyczności słów zawartych w Księdze Objawienia 20:5a. Czy słowa “a inni z umarłych nie ożyli aż się dopełni tysiąc lat” są rzeczywiście natchnione? Od odpowiedzi na to pytanie zależy to w jaki sposób będziemy rozumieli biblijne Tysiąclecie.
Odnowienie wszechrzeczy (Restytucja) – A. Wiśniewski (wykład w zborze w Zabrzu).
Restytucja – co to takiego? Czy możemy to słowo znaleźć w Biblii? Czy Bóg ma jakiś plan w stosunku do tych, którzy w obecnym czasie nie uwierzą ewangelii? W tym wykładzie wykładowca stara się odpowiedzieć między innymi na te pytania.
Kanon Biblii – A. Wiśniewski (wykład w zborze przy ul. Krańcowej)
Czym jest kanon? Co to jest księga kanoniczna? Czy Kościół definiuje kanon czy go rozpoznaje? Ile ksiąg wchodzi w skład kanonu Starego Testamentu?
Zmartwychwstanie jako fakt historyczny – A. Wiśniewski (wykład w zborze przy ul. Krańcowej)
Zmartwychwstanie Jezusa – czy wydarzyło się naprawdę? Jakie są świadectwa, które mogłyby to uwiarygodnić? A może uczniowie Jezusa po prostu sobie to wymyślili?
Zły i dobry faryzeusz – A. Wiśniewski (wykład w zborze przy ul. Krańcowej)
Skąd się wzięli faryzeusze? Ich początki i smutny koniec. Co było przyczyną ich upadku? Czy ich przykład może nas czegoś nauczyć?