Tysiąclecie (inaczej „Millenium”) to termin, który pojawia się w Biblii we fragmencie Księgi Obj 20:1-7. Z opisu tego wynika, że określa on czas panowania Pana Jezusa wraz z Kościołem nad narodami żyjącymi na ziemi. Wśród chrześcijan panują różne opinie dotyczące Tysiąclecia. Niektórzy z nich kwestionują literalność znaczenia cytowanych wyżej fragmentów z Objawienia. Twierdzą, że Millenium trwa od czasów pierwszego przyjścia Jezusa na ziemię, aż do Jego powrotu. Inni z kolei interpretują „tysiąc lat” literalnie, utożsamiając ten czas z okresem pokojowego panowania Mesjasza nad całą odnowioną ziemią. Należę do tej ostatniej grupy.

Wierzę również, że celem czasu poprzedzającego Tysiąclecie jest rozwinięcie “nasienia Abrahamowego” – wierzących. Tysiąclecie będzie zaś okresem odrodzenia zmartwychwstałej, niezbawionej obecnie ludzkości (Restytucja), której dana będzie wówczas szansa na osiągnięcie wiecznego życia. Niniejszy dział będzie zawierał materiały związane z tym właśnie tematem.

Multimedia

Odnowienie wszechrzeczy (Restytucja) – A. Wiśniewski (wykład w zborze w Zabrzu).

Restytucja – co to takiego? Czy możemy to słowo znaleźć w Biblii? Czy Bóg ma jakiś plan w stosunku do tych, którzy w obecnym czasie nie uwierzą ewangelii? W tym wykładzie wykładowca stara się odpowiedzieć między innymi na te pytania.

Obj 20:5a – czy ten fragment jest autentyczny? – A. Wiśniewski (wykład w zborze przy ul. Krańcowej w Poznaniu).

Wykład dotyczący kontrowersji związanych z kwestią autentyczności słów zawartych w Księdze Objawienia 20:5a. Czy słowa “a inni z umarłych nie ożyli aż się dopełni tysiąc lat” są rzeczywiście natchnione? Od odpowiedzi na to pytanie zależy to w jaki sposób będziemy rozumieli biblijne Tysiąclecie.

Zapisz się na newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach w serwisie Thaleia, zostaw nam swojego maila.